Правила

Відправка вантажу

При оформленні накладної на вантаж, відправник повинен перевірити правильність заповненої інформації і підтвердити дані своїм підписом. Відправник зобов’язаний повідомити одержувачу номер накладної на вантаж, умови перевезення вантажу, орієнтовний термін доставки вантажу, граничні терміни одержання вантажу та розмір оплати за наднормативне зберігання вантажу на складі перевізника.
Щоб зробити відправку, Ви можете привезти Ваш вантаж до нас на склад самостійно або замовити виїзд машини САТ на Ваш склад за вантажем.

Отримання вантажу

Для видачі вантажу вантажоодержувач зобов’язаний пред’явити Перевізнику документ, який посвідчує його особу: паспорт громадянина України (ID – паспорт); паспорт громадянина України для виїзду за кордон; посвідчення водія; паспорт іноземного громадянина; пенсійне посвідчення; військовий квиток. 

Видача вантажу вантажоодержувачу – юридичній особі/ФОП/представнику фізичної особи здійснюється уповноваженим представникам юридичної особи/ ФОП/представнику фізичної особи – вантажоодержувача. Уповноваженою особою юридичної особи/ФОП є її керівник, що діє без довіреності/ФОП особисто. Для видачі вантажу такі особи зобов’язуються надати Перевізнику копію виписки (витягу) з ЄДР та документ, що посвідчує особу. 

Видача вантажів іншим представникам вантажоодержувача здійснюється виключно на підставі належним чином оформленої та посвідченої довіреності, з одночасним пред’явленням документа, що посвідчує особу.

Для отримання вантажу Ви можете замовити послугу доставки вантажу до дверей отримувача або забрати Ваш вантаж на складі САТ самостійно.

Зразок бланку довіреності на отримання вантажів тут 

Правила пакування та заборонені для перевезення вантажі

Правила упаковки грузов

Види вантажу Пакування вантажу.
ВІКНА, ДВЕРІ Обтягувати скетч-плівкою, окантовочною стрічкою або скотчем.
Кути рам Закривати захисними накладками.
Скло та двірні полотна Закривати ДВП, гофрокартоном або їх замінниками.
ДРІБНИЙ ПОШТУЧНИЙ ВАНТАЖ Упаковувати в ящики, коробки або більш крупну тару та опечатувати або опломбовувати таким чином, щоб запобігти розсипу, втраті, порушенню цілісності упаковки.
Коробки із столовими приборами Упаковувати в щільно збиті дерев’яні ящики, що вистелені водонепроникним папером. Упаковані ящики обтягувати по торцям стальною пакувальною стрічкою, що скріплена та прибита цвяхами до ящика.
«МАЗКИЙ» ВАНТАЖ
Промислова продукція в заводському мастилові, мазуті, метал та резинові вироби в консерванті
Упаковувати в матеріал, що запобігає будь-якому прямому контакту з іншим вантажем.
МЕТАЛИ ТА МЕТАЛЕВІ ВИРОБИ Упаковувати в дерев’яний каркас з продовжними та поперечними ребрами жорсткості.
Болти, гайки, гвинти заклепки, шайби Вкладати в тару.
Пласкі сітки Зв’язувати в пакети.
Рулонні сітки Перев’язувати м’яким в’язальним проводом.
Стальні канати, провід Скручувати в бухти або намотувати на барабани та упаковувати у тарну тканину, рогожу або ящики.
Труби Щільно упаковувати в пакети або ящики.
Електроди Обгортати папером та вкладати в ящики.
ПЛАСТИКОВІ, МЕТАЛЕВІ, ЕМАЛЬОВАНІ ВИРОБИ Пакетувати на піддони ярусами по нормам, що вказані на ярлиці. За відсутністю таких, не більше двох ярусів по висоті. Кожний ярус перекладати гофрокартоном і щільно упаковувати всю полету стретч-плівкою.
Посуд, відра Упаковуються по кількості. Якщо упаковка не полетна, упаковувати кожне додатково в поліетиленовий пакет.
ПОБУТОВА ТЕХНІКА ТА УСТАТКУВАННЯ Упаковувати в картонні коробки і вкладати в контейнери або дерев’яні ящики.
ПРОМИСЛОВІ ТОВАРИ Тверда, напівтверда та м’яка упаковка.
М’яка упаковка
(пресовані кіпи без дощечок та планок)
Обгортати двома шарами пакувального паперу, одним шаром пакувальної тканини, і обтягувати металевою стрічкою з прокладкою. Під стрічкою розміщувати картон товщиною 3-4 мм та шириною не менш ніж 60 мм.
Напівтверда упаковка
(пресовані кіпи із застосуванням дощечок та планок)
Обгортати з усіх боків шаром пакувального паперу та шаром пакувальної тканини так, щоб повністю зберегти місткість кіпи від забруднення, пом’ятості, втрати зовнішнього вигляду.
Тверда упаковка
(дощані, фанерні ящики)
Обтягувати на торцях металевою стрічкою, що скріпляється в «замок».
Тюки, мішки Обгортати папером, пакувальною тканиною, зшивати упродовж одним швом, зшивати торці та обтягувати мотузком.
ПРОФІЛІ
(меблеві, віконні, двірні, будівельні)
Упаковувати в гофрокартон або картон та обмотувати скотчем або стретч-плівкою.
СКЛО, ФАРФОР, КЕРАМІКА Упаковувати в залежності від виду виробу:
  • у картонний ящик з отворами на кожну одиницю товару
  • дерев’яний каркас з ребрами жорсткості
  • гофрокартон з пінопластовими прокладками.
    Також ущільнювати дерев’яною стружкою або іншим ущільнювачем. Упаковку обтягувати окантовочною стрічкою та належним чином маркувати.*
ТОВАРИ НАРОДНОГО СПОЖИВАННЯ
(паперові вироби, одяг, взуття, тканина, шкіра, фольга, іграшки, галантерея, вироби з резини)
Обгортати в водонепроникну упаковку та щільний пакетувальний картон. Упаковувати у картонні коробки або дерев’яні ящики, які повинні бути обв’язані металевою пакувальною стрічкою, що скріпляється в «замок».
Одяг Перевозити в кіпах (напівжорстких із застосуванням дощечок та планок або м'яких без їх застосування).
Шовкова, бавовняна, льняна, махрова тканина Перевозити у жорсткій тарі (ящиках).
Бобрик, штучне хутро, ворсисті ковдри Перевозити в тюках.
Взуття Спаковують у дерев'яні, фанерні чи комбіновані ящики у картонних коробках, паперових пакетах. Ящики обтягують навхрест двома металевими стрічками.
Автопокришки Перевозяться без упаковки.
ЄМНОСТІ ДЛЯ РІДКОГО ВАНТАЖУ
(бідони, бочки, каністри, відра)
Щільно закупорювати кришками з резиновою або паперовою прокладкою та опломбовувати. Не допускаються до перевозок ємності, що протікають.
Банки, тюбики Упаковувати у картонні або дерев’яні ящики.
Бідони і т.п. Вкладати в міцну тару, що не дає можливості витікання рідини.
Бутилі Вкладати в лати або корзини та ущільнювати дерев’яною стружкою або іншими м’якими наповнювачами.
* Упакований вантаж, який потребує особливого ставлення з ним під час вантажних операцій і зберігання, повинен бути належним чином промаркований. Додатково наноситься спеціальне маркування з написом «Верх», «Скло», «Крихкий вантаж», «Обережно», «Боїться холоду» тощо.
У випадку відсутності упаковки або застосування Відправником упаковки, що не відповідає особливостям вантажу, перевізник не несе відповідальності за пошкодження вантажу.

Заборонено для перевезення

Заборонено здавати до перевозки наступні вантажі:
  • будь-які грошові знаки, кредитні картки, цінні папери (акції, векселя);
  • дорогоцінні (коштовні) метали, ювелірні вироби із дорогоцінних металів, дорогоцінне каміння;
  • небезпечний вантаж (радіоактивні, токсичні, хімічні, отруйні речовини);
  • зброя та її комплектуючі, боєприпаси, вибухові та легкозаймисті речовини;
  • наркотичні, психотропні речовини, прекурсори та інші препарати та речовини, що заборонені для вільного обігу;
  • продукти харчування;
  • тварини, птахи (живі та не живі істоти);
  • вантаж, що потребує спеціального температурного режиму;
  • вантаж, що упакований з порушенням правил упаковки або в пошкодженій упаковці.

Переадресація

Якщо оформлюючи відправку вантажу Ви помилково вказали інше місто одержувача, Вам необхідно відправити лист на електронну пошту info@sat.ua або по факсу у регіональний підрозділ міста відправника про зміну міста одержувача. Якщо відправником є фіз.особа потрібно крім заяви відправити сканкопію паспорта або водійського посвідчення.
У такому разі, Ви додатково оплачуєте вартість перевезення з міста, де знаходиться вантаж, в місто, куди Вам необхідно його доставити, при цьому вартість оформлення накладної на вантаж не стягується.
Послуга переадресації зі зміною міста призначення вантажу є платною.
Плата за переадресацію складає 20 грн з урахуванням ПДВ та враховується у вартість перевезення вантажу. За зміну порядку оплати чи одержувача плата не стягується. Зразок листа

Зміна одержувача

Якщо при оформленні накладної на вантаж була допущена помилка в назві одержувача або помилково був зазначений інший одержувач, Вам необхідно відправити на електронну пошту info@sat.ua або по факсу лист про зміну одержувача. Якщо відправником єфіз. особа потрібно крім заяви відправити сканкопію паспорта або водійського посвідчення.
Зразок листа

Розрахунок плати за зберігання

У випадку несвоєчасного одержання одержувачем вантажу не з вини перевізника, одержувач чи відправник (за домовленістю муж ними), починаючи з 6 дня від дати прибуття вантажу на склад видачі у місто одержання, зобов'язаний оплатити наднормативне зберігання вантажу у розмірі 20% від загальної вартості перевезення вантажу за кожний день прострочення, не враховуючи вихідні і святкові дні.

Довірчий лист

Якщо одержувачем вантажу є юридична особа, представнику для отримання вантажу необхідно надати довірчий лист від організації, а також підтверджуючий документ довіреної особи.
Зразок довірчого листа

Захист персональних даних

ТОВ «Транспортна компанія «САТ»відповідально ставиться до дотримання права кожного клієнта на конфіденційність персональних даних і вживає заходів щодо захисту будь-якої інформації, яку надають фізичні особи та фізичні особи-підприємці.
«ТК «САТ» 2.02.2012 р. здійснила державну реєстрацію бази персональних даних (БПД) «Контрагенти ТОВ «ТК «САТ» (Свідоцтво про державну реєстрацію АА № 004819, номер запису в реєстрі 4228).
БПД «Контрагенти ТОВ «ТК «САТ» знаходиться за адресою: Київ, вул. Гродненська, 32.
У разі зміни місцезнаходження БПД, суб’єкт персональних даних вважається поінформованим про таку зміну шляхом доступу до інформації на офіційному сайті Компанії: www.sat.ua

Права суб’єкта персональних даних

Відповідно до статті 8 Закону України «Про захист персональних даних» від 1 червня 2010 року № 2297-VI суб’єкт персональних даних має право:
  1. Знати місцезнаходження бази даних, яка містить його персональні дані, зокрема її призначення та найменування, місцезнаходження її власника чи розпорядника;
  2. Отримувати інформацію про умови надання доступу до персональних даних, зокрема інформацію про третіх осіб, яким передаються його персональні дані, які містяться в базі персональних даних;
  3. На доступ до своїх персональних даних, які містяться у відповідній базі персональних даних;
  4. Отримувати не пізніше як протягом 30 календарних днів з дня отримання запиту, крім випадків, передбачених законом, відповідь про те, чи зберігаються його персональні дані у відповідній базі даних, а також отримувати зміст його персональних даних, які зберігаються;
  5. Пред’являти мотивовану вимогу з запереченнями проти обробки своїх персональних даних органами державної влади, органами місцевого самоврядування при здійсненні їх повноважень, передбачених законом;
  6. Пред’являти мотивовану вимогу про зміну або знищення своїх персональних даних будь-яким власником і розпорядником цієї бази, якщо ці дані обробляються незаконно чи є недостовірними;
  7. На захист своїх персональних даних від незаконної обробки та випадкової втрати, знищення, пошкодження в зв’язку з умисним приховуванням, ненаданням чи несвоєчасним наданням, а також на захист від надання недостовірних відомостей або які ганьблять честь, гідність та ділову репутацію фізичної особи;
  8. Звертатися з питань захисту своїх прав, що стосуються персональних даних, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, в компетенції яких здійснення захисту персональних даних;
  9. Застосовувати засоби правового захисту у випадках порушення законодавства про захист персональних даних.

Якщо у Вас виникли будь-які питання щодо цієї інформації, будь ласка, зв’яжіться з Компанією за телефоном 0 800 30 99 09, і ми будемо раді Вам допомогти.
Під час звичайного перегляду веб-сайту Компанії певні персональні дані, такі як адреси IP, імена доменів або інші параметри, що стосуються діяльності суб’єкта персональних даних або комп’ютерної системи, можуть генеруватися, або збиратися без попередження. Компанія використовує такі дані виключно анонімно або для отримання статистики трафіку власного веб-сайту.

Зміна платника

Якщо при оформленні вантажу був помилково вказаний інший платник, то необхідно відправити факсом або на електронну пошту info@sat.ua лист про зміну платника. За зміну платника плата не стягується.

Форма товарно-транспортних накладних

З 14 лютого 2014 року наказом Міністерства інфраструктури України №983 від 5 грудня 2013 року затверджена нова форма товарно-транспортних накладних (ТТН) та внесені зміни до Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом України.
Згідно до п.11.4 Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом України, оформлення ТТН здійснює вантажовідправник.

ТОВ “ТК “САТ”, для забезпечення дотримання діючого законодавства та надання необхідної документації клиєнтам, пропонує форму обов'язкової товарно-транспортної накладної та зразок для її заповнення - зкачати тут

Умови перевезення вантажів ТОВ «Транспортна компанія «САТ»

Умови перевезення вантажів ТОВ «Транспортна компанія «САТ» 

Ці Умови перевезення вантажів (Умови перевезення) розроблено ТОВ «Транспортна компанія «САТ» (Перевізник) відповідно до вимог чинного законодавства з метою регламентації послуг Перевізника з перевезення вантажів автомобільним транспортом та надання інших послуг, пов’язаних з перевезенням вантажів, на території України.

Права та обов’язки Сторін (разом або окремо - Вантажовідправник, Перевізник, Вантажоодержувач), передбачені цими Умовами перевезення, виникають з договору, укладеного між Вантажовідправником та Перевізником.
Оформлення і підписання Перевізником та Вантажовідправником товарно-транспортної накладної (накладної на вантаж), далі ТТН (ННВ), є дотримання письмової форми договору перевезення вантажів.
Ці Умови перевезення доступні для ознайомлення на офіційному сайті Перевізника https://www.sat.ua/  та інформаційних стендах у виробничих приміщеннях Перевізника.

Вантажовідправник, підписуючи  ТТН (ННВ), погоджується з наступними Умовами перевезення:

1. Перевезення вантажу до місця призначення виконується в термін, визначений в ТТН (ННВ) (розрахункова дата доставки вантажу), за визначеними Перевізником маршрутами. ТТН (ННВ) містить також інформацію щодо граничної дати доставки вантажу, що розраховується шляхом додавання до розрахункової дати доставки вантажу двох календарних днів (за виключенням неділі та святкових днів).
2. Діючі на момент здійснення перевезення Тарифи та ціни на перевезення, інші послуги визначені у Прайс-листах та розміщені на сайті Перевізника, і, у випадку, якщо вони не сплачуються до відправлення вантажу, мають бути сплачені протягом 3 (трьох) робочих днів після одержання рахунку або в інший період, який буде у письмовій формі узгоджений між Вантажовідправником та/або Вантажоодержувачем і Перевізником. Рахунок вважається отриманим через три робочих дні після дати його виставлення.
3. Вантажовідправник, що передає вантаж для перевезення Перевізникові, повинен: 
3.1. забезпечити своєчасне та повне оформлення ТТН (ННВ) з обов’язковим зазначенням прізвища, ім’я, по-батькові/найменування, поштової адреси, дійсних номерів телефонів Вантажовідправника та Вантажоодержувача;
3.2. запакувати вантаж у відповідності до Правил упакування вантажів, затверджених Перевізником та Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджені наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997р. №363. У випадку не дотримання  цих Правил, Перевізник відповідальності за цілісність вантажу не несе. 
Підписуючи ТТН (ННВ), Клієнт підтверджує, що ознайомлений з діючими Правилами упакування вантажів, що розміщені на сайті https://www.sat.ua/, а також те, що відправлення не містить заборонених для пересилання речовин і предметів. 
4. Перевізник має право не приймати до перевезення вантажі, що упаковані неналежним чином, а також вантажі, які можуть пошкодити інші вантажі, або містять вогненебезпечні, отруйні, радіоактивні чи хімічні речовини, кислоти, інші небезпечні з'єднання, або вантажі, що потребують особливих умов для перевезення чи заборонені до перевезення транспортом загального користування.
5. Перевізник має право в присутності Клієнта відкрити упакований вантаж і впевнитись у відповідності інформації про вантаж, зазначеній у ТТН (ННВ), фактичним даним. При відмові Вантажовідправник від перевірки вантажу, Перевізник має право відмовитись від перевезення такого вантажу.
6. Вантажовідправник зобов'язаний повідомити Вантажоодержувачу розрахунковий строк доставки вантажу, граничні строки одержання вантажу, розмір плати за наднормативне зберігання вантажу на складі Перевізника та ознайомити його з цими Умовами перевезення вантажів.
7. Для одержання вантажу Вантажоодержувач зобов'язаний пред'явити документ, який посвідчує його особу (паспорт громадянина України (ID – паспорт); паспорт громадянина України для виїзду за кордон; посвідчення водія; паспорт іноземного громадянина; пенсійне посвідчення; військовий квиток), надати належним чином оформлену довіреність у випадках і в порядку, передбачених законодавством, а також повідомити номер ТТН (ННВ).
8. Відповідальність Перевізника за збереження вантажу виникає з моменту приймання вантажу до перевезення, що засвідчується підписом уповноваженої особи Перевізника у ТТН (ННВ), і діє до моменту фактичної видачі вантажу Вантажоодержувачу, що засвідчується його підписом у ТТН (ННВ).
9. Видача вантажів у пункті призначення проводиться у порядку і способом, за якими вантажі були прийняті від Вантажовідправника (по масі – зважуванням на вагах, об’єму – обмірюванням, кількості місць – підрахунком, інше). 
10. Не пізніше наступного робочого дня від розрахункової дати доставки вантажу/граничної дати доставки вантажу, що міститься в ТТН (ННВ), Перевізник має повідомити вантажоодержувача та/або вантажовідправника, про знаходження вантажу у місці призначення, що лишився невитребуваним вантажоодержувачем, шляхом відправлення sms-повідомлення на номер телефону, який вказувався вантажовідправником при оформленні ТТН (ННВ).
На сьомий день від розрахункової дати доставки вантажу/граничної дати доставки вантажу Перевізник повідомляє вантажоодержувача та вантажовідправника, шляхом направлення рекомендованого листа, про невитребуваний вантаж з вимогою розпорядитися вантажем.
В разі, якщо при оформленні ТТН (ННВ) вантажовідправник не зазначив адресу та номер телефону вантажоодержувача та/або вантажовідправника, Перевізник звільняється від зобов’язання повідомляти про знаходження вантажу у місці призначення.
11. У випадку несвоєчасного одержання Вантажоодержувачем вантажу не з вини Перевізника, Вантажоодержувач чи Вантажовідправник (за домовленістю між ними), починаючи з 6 (шостого) дня від дати прибуття вантажу на склад Перевізника, зобов'язаний оплатити наднормативне зберігання Перевізником вантажу у розмірі 20% від загальної вартості перевезення вантажу за кожний день прострочення, не враховуючи вихідні і святкові дні.
12. Перевізник не несе відповідальності за якість, місткість, кількість місць і масу нетто вантажів у випадку, якщо вони були упаковані, замарковані і/або опломбовані Вантажовідправником самостійно, а також при зовнішній цілісності упаковки, пломб і печаток Вантажовідправника.
13. У випадку недостачі чи повної втрати (пошкодження) вантажу, переданого до перевезення за оголошеною цінністю, Перевізник несе відповідальність в розмірі оголошеної цінності, задекларованій Вантажовідправником у ТТН (ННВ).
14. У випадку часткового пошкодження вантажу, переданого до перевезення за оголошеною цінністю, Перевізник несе відповідальність в розмірі, на який зменшилась вартість вантажу, але не більше, ніж оголошена цінність, задекларована Вантажовідправником у ТТН (ННВ).
15. У випадку невідповідності даних щодо маси і об'єму вантажу, зазначених Вантажовідправником у ТТН (ННВ) фактичним даним, Перевізник має право здійснити на своїй виробничій території переоцінку вартості перевезення відповідно фактичним даним про масу і об'єм вантажу та згідно діючим тарифам.
16. Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання зобов’язань за цим Договором, якщо таке невиконання є наслідком обставин непереборної сили (форс-мажору), що виникли після укладання договору, які Сторони не могли ні передбачити, ні запобігти звичайними заходами. До таких обставин надзвичайного характеру відносяться: 
а) стихійні лиха, пожежі, повені, землетруси або інші явища природи, 
б) зміни діючого законодавства, що обмежують дії однієї зі Сторін у рамках даного Договору 
в) бойові або військові дії, громадські заворушення, страйки або надзвичайний стан, дії ядерного інциденту чи іонізуючого випромінювання, терористичні акти, конфіскації, арешт, реквізиції, а також використання автотранспорту Перевізника органами МВС, СБУ, військовою або громадською владою, терористичними організаціями, незаконними озброєними формуваннями, самопроголошеними державними утвореннями, тощо в будь-яких цілях, в тому числі в блокадах доріг, переслідуванні, перевезеннях, в якості укріплення, сховища,
Бойовими діями вважаються будь-які конфлікти та протистояння, незалежно від офіційних оголошень військового чи надзвичайного стану, між представниками влади (Міноборони, МВС, СБУ тощо) та військовими формуваннями іншої держави, терористичними організаціями, самопроголошеними державними утвореннями, незаконними озброєними формуваннями з використанням або погрозою використання вогнепальної зброї. При цьому належність осіб, внаслідок дій яких (прямо чи опосередковано) було спричинено невиконання Перевізником своїх зобов’язань, до осіб, що приймають участь у бойових діях, доведення не потребує, якщо невиконання зобов’язань Перевізником сталось внаслідок використання або відкритої погрози використання вогнепальної зброї або будь яких видів військової техніки та озброєнь. 
При настанні або припиненні обставин, зазначених у пп. а, б, Сторона, у якої наступили форс-мажорні обставини, повинна в п’ятиденний термін сповістити про це іншу Сторону в письмовому вигляді. Також ця Сторона повинна протягом десяти днів передати іншій Стороні на її прохання підтвердження (документ) компетентного органу або організації відповідної сторони, що свідчить про наявність обставин непереборної сили.
Перераховані вище обставини продовжують термін виконання зобов’язань за цим Договором на час їхньої дії. Якщо дія форс-мажорних обставин триває більше 6 (шести) місяців, то кожна із Сторін може перервати дію цього договору відповідно до законодавства.
17. У випадку порушення Вантажовідправником та/або Вантажоодержувачем строків проведення розрахунків за перевезення, він зобов’язаний сплатити на користь Перевізника пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від простроченої суми за кожен день такого прострочення.
18.  За прострочення в доставці вантажу Перевізник несе відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 12 відсотків вартості перевезення за кожен день прострочення, але не більше 60 відсотків вартості перевезення. 
19. Перевізник не несе відповідальності за фінансові збитки, такі як вартість альтернативного транспортування, втрачена вигода, упущення сприятливої господарської можливості або доходи, неотриманні внаслідок невикористання вантажу, спричинені будь-якою втратою, пошкодженням вантажу або місця вантажу, або простроченням у його доставці.
20. Клієнт, що замовив послугу «Заборона на видачу», несе відповідальність за нерозголошення наданого йому Перевізником секретного коду. У разі повідомлення ним секретного коду Вантажоодержувачу, за яким останньому був виданий вантаж, Перевізник не несе відповідальності за претензіями щодо факту видачі вантажу.

20. ЗАБОРОНЕНО ЗДАВАТИ ДО ПЕРЕВЕЗЕННЯ НАСТУПНІ ВАНТАЖІ:
-    грошові знаки, кредитні карточки, цінні папери (сертифікати, акції тощо);
-    дорогоцінні метали, ювелірні вироби з дорогоцінних металів та каміння;
-    небезпечні вантажі (радіоактивні, токсичні, хімічні, отруйні, ядовиті речовини, препарати та сполуки, мінеральні добрива, хімічні засоби для меліорації ґрунтів та продукція неорганічної хімії), транспортування яких регламентується спеціальними правилами і потребує спеціального дозволу державних органів;
-    зброю і її складові частини, боєприпаси, вибухові, легкозаймисті, вогненебезпечні речовини;
-    прекурсори, наркотичні, психотропні і інші речовини, заборонені для свобідного обігу;
-    тварин, птахів, рептилій (живі і неживі істоти);
-    вантажі, що потребують спеціального температурного режиму, а також вантажі, перевезення яких звичайним автомобільним транспортом заборонено законодавством України.
Вантажовідправник при оформленні передачі вантажу до перевезення своїм підписом підтверджує, що переданий ним Перевізнику вантаж не відноситься ні до однієї з вище перерахованих категорій вантажів заборонених до перевезення, а також те, що перевезення його вантажу не потребує спеціальних заходів безпеки, і не тягне за собою порушень діючого законодавства. Вантажовідправник попереджений, що вся відповідальність (адміністративна, цивільно-правова, кримінальна) за перевезення таких вантажів покладається на Вантажовідправника.

ЧИТАТИ ВСЕ