Директор SAT з логістики, Толстой Олексій, про гнучкий підхід логістики у воєнний час або як досягти результату за будь-яку ціну
13.07.2022 09:56:23

Директор SAT з логістики, Толстой Олексій, про гнучкий підхід логістики у воєнний час або як досягти результату за будь-яку ціну

Розділ 1. День 24 лютого: почуття, емоції, рішення

Через 4 місяці після початку війни можна озирнутися і дати оцінку змінам, які відбулися в роботі логістики нашої компанії. Зміни були вимушеними і, без гнучкого підходу, лояльності та залучення співробітників, а часто без вольових рішень не дали б результату, який ми маємо зараз.

Цей пост – не про «принципи та підходи в логістиці», а про Людей, які рухають процеси за будь-яких обставин і величезної вдячності їм.

Ранок, 24 лютого, починався як завжди – близько 80 авто прямували в напрямках своїх пунктів призначення по всій Україні. Як грім серед ясного неба, накрила інформація про початок війни. І, незважаючи на те, що Керівна компанія підготувала чіткі Інструкції та Керівництва до дії у форс-мажорній ситуації, внутрішньо ніхто не був до цього готовий. 

У цей момент, дуже важливу роль відіграв диспетчерський відділ SAT, співробітники якого не залишили свої посади, навіть у гарячих точках. Колеги координували дії водіїв, оперативно зупиняли авто, змінювали магістральні напрямки. На той момент диспетчери не думали про порятунок себе чи своїх сімей, а продовжували нести службу, залишаючись на зв'язку для всіх водіїв, РСП та перевізників.

Врегулювати ситуацію допоміг лише здоровий глузд та холодний розум фахівців Відділу Магістральних Перевезень.

Приклавши титанічні зусилля, ми – впоралися. Кожен співробітник у логістичному ланцюжку відіграв вкрай важливу роль.

Колеги, не втомимося дякувати Вам за це!

Окремо вдячні кожному Партнеру, кожному Клієнту, які з повним розумінням прийняли наслідки цих обставин. І, звичайно, зі свого боку ми будемо максимально і зараз, і в майбутньому надавати максимально можливу підтримку і у вирішенні Ваших питань.


Розділ 2: 4 місяці війни! Зупинятися не можна! Логістика - надважлива для країни!

Після того як шок пройшов і всі прийняли для себе ясну і чітку позицію в цій страшній ситуації – почалася робота: кожен співробітник у своєму напрямку включився і почав допомагати країні, компанії та ЗСУ.

Важливий акцент SAT надав волонтерському руху: ми стали ключовою сполучною ланкою між нашими перевізниками та волонтерськими фондами, організувавши за перший місяць війни 15 гуманітарних рейсів. Дуже приємний момент - перевізників не треба було навіть вмовляти, оскільки вони готові були їхати тільки за компенсацію пального і навіть у мінус, розуміючи, що ми робимо це безкорисно та на благо.

Відділ магістральних перевезень SAT почав робити те, що вони вміють найкраще, а саме: шукати та координувати перевезення гуманітарної допомоги Україною – таким чином нам вдалося розвинути новий напрямок та повноцінну послугу – Full Truck.

Ми зробили ставку на фахівців, яким вдалось моментально включитись та генерувати рішення, організовувати перемовини з перевізниками щодо цін та умов, врегулювання питань із заправками. Не дивлячись на велику кількість невідомих, фахівці впоралися із завданням – знайшли машини та почали возити вантажі, відповідно з кожним днем ​​у мережі відновлювали роботу все нові та нові відділення.

Відділи Дирекції Логістики також підтримували контакти з постачальниками, з'ясовували як спільно можемо допомагати країні, домовлялися про відстрочку платежів. Усі з розумінням ставилися до таких прохань і це дало змогу оптимізувати витрати у критичні моменти.

 

Розділ 3: Ключовий ресурс у будь-якій критичній ситуації – СИЛЬНА КОМАНДА!

Вкрай важливим моментом для кожної дирекції було зберегти команду, тому постійна комунікація з персоналом та інформування їх про рішення, перспективи в роботі, про дії, які проводяться, дало змогу зберегти кістяк та ключових людей.

Багато персоналу перепрофілювали на інші суміжні напрямки:

-        Фахівці управління почали координувати Full Truck

-        Робітники почали ремонтувати піддони, щоби не закуповувати нові

-        Фахівці постачання почали реалізовувати незатребуване майно

-        Працівники, крім основної діяльності, додатково приділили себе волонтерському напрямку

-        Деякі спеціалісти позапланово стали в.о. керівників відділу

Питання, виклики, з якими ми зіштовхнулися: як виїхати до комендантського часу; дочекається/не дочекається РСП авто; встигне чи ні авто в терміни; чи буде паливо на заправці; різкі сплески вантажопотоків; як рентабельно перевезти вантажі; нестача перевізників та забезпечення для них пробігів, щоб зберегти низький тариф.

Усі в цей складний період згуртувалися, задля досягнення цілей для країни, компанії та самих себе і нас таких багато. З такою командою нам не страшні складності!

Як наслідок, вкотре наша компанія довела, що SAT – професійна логістика для бізнесу!

Все буде Україна!


Добровольський Валентин, Фахівець із закупівель (зліва); Цибань Володимир, Завідувач складу (справа)

Добровольський Валентин Петрович Фахівець із закупівель (зліва), Цибань Володимир Михайлович Завідувач складу (справа).jpg
Бабін Раїса, Диспетчер автомобільного транспорту
Бабін Раїса Вікторівна Диспетчер автомобільного транспорту.jpg
Таран Артем, Фахівець з планування магістральних перевезень
Таран Артем Віталійович Фахівець з планування магістральних перевезень.jpg
Бірдус Сергій, Диспетчер автомобільного транспорту
Бірдус Сергій Миколайович Диспетчер автомобільного транспорту.jpg
Гудемчук Юрій, Фахівець з планування магістральних перевезень
Гудемчук Юрій Іванович Фахівець з планування магістральних перевезень.jpg
Суходольська Леся, Менеджер з логістики
Суходольська Леся Іванівна Менеджер з логістики.jpg


ЧИТАТИ ВСЕ